Kundservice

För frågor som rör Kulturens, våra samarbeten, medlemsorganisationer eller annat.



Kulturens Bildningsverksamhet

Besöksadress: Linnégatan 14, 114 47 Stockholm
Post- och fakturaadress: Box 1148, 171 23 Solna
Org.nummer: 802435-1689
E-post: kundservice@kulturens.se


08-470 24 45

Telefontider: mån-ons kl 10.00-12.00, 13.00-15.00

Stab


Kenneth Lundmark

Förbundschef


Laila Öster

Administration


Inga Cederberg

Förbundssamordnare med ansvar för kommun- och landstingsbidrag

Susanne Tilli

Administratör

susanne.tilli@kulturens.se
070 – 274 84 85

Michael Bäck

IT-ansvarig

micke@kulturens.se
070-659 44 66


Alma Zubcevic

Bokföring


Madeleine Karmehag

Ekonomi och årsbokslut


Ulla Bergkvist

Löner och fakturafrågor


Linda Örtenstedt

Registrering närvarolistor


Monika Saarelainen

Registrering närvarolistor


Nationell Verksamhetsutveckling


Christoffer Lundström
Enhetschef
christoffer.lundstrom@kulturens.se
070-272 18 13


Remona de Maré
Särskilda insatser
remona.demare@kulturens.se
070-272 96 74


Gustav Sjöstedt
Kursansvarig
gustav.sjostedt@kulturens.se
070-531 35 65


Sofia Nygren
Föräldraledig
sofia.nygren@kulturens.se
070-272 96 74


Alba Gomez
Jazzkonsulent
alba.gomez@kulturens.se
08-407 17 47

Anna Lindblad
Folkmusikkonsulent
anna.lindblad@kulturens.se
0730-51 94 66

Karin Broberg
Körkonsulent
karin.broberg@kulturens.se
076-786 63 27

Regional verksamhetsutveckling


Region Norr

Gustav Sjöstedt
Regional samordnare
gustav.sjostedt@kulturens.se
070-531 35 65


Jimmy Thorsell
Ambassadör
jimmy.thorsell@kulturens.se
070-335 31 22

Edward Holmlund
Ambassadör
edvard@holmlund@gmail.com
070-360 88 24


Linnea Eklund
Ambassadör
linneaeklund@hotmail.com
070-254 87 92



Region Öst

Remona de Maré
Regional samordnare
remona.demare@kulturens.se
070-272 96 74


Kia Karlman
Ambassadör
kia.karlman@gmail.com
070-456 58 86

Luna Nilsdotter
Ambassadör
nilsdotterluna@gmail.com
073-060 81 12


Siri Karlsson
Ambassadör
sirimail@hotmail.com



Region Mitt

Lovisa Lagneryd
Regional samordnare
lovisa.lagnery@kulturens.se
070-572 47 44

Temur Malick
Ambassadör
temur.malick@kulturens.se
070-248 89 34


Region Väst

Per Sundström
Regional samordnare
per.sundstrom@kulturens.se
073-023 00 00


Anna Hult
Ambassadör
annahult@hotmail.com
073-730 34 28

Babzan Ekdahl Gutesjö
Ambassadör
babzan100@gmail.com
070-785 15 39


Thomas Sjöström
Ambassadör
info@thomassjostrom.com
073-512 46 77

Christian Zetterberg
Ambassadör
info@christianzetterberg.se
070-408 21 81


Region Syd

Anna Virta
Regional samordnare
anna.virta@kulturens.se
070-337 86 99


Frans Sjöberg
Ambassadör
hej@franssjoberg.se
076-249 90 38

Rico Persson
Ambassadör
ricoperso@hotmail.com
070-960 27 22


Sunday Dolph Christopher
Ambassadör
sunday.christopher@goldensheepfilms.se
076-968 42 80

Musikenheten Evelyn


Maria Rydén

Enhetschef


Robin Lund

Koordinator och verksamhetsutvecklare


Jon Rinneby

Musikverksamhet MalmöVerksamhetsutvecklare samtInspelningsledare och administratör i projektet: Låt med mig.


Victoria Skoglund

Musikverksamhet Örebro


Stina Svensson

Musikverksamhet Örebro


Victor Farina

Musikverksamhet Västerås


Patrik Blomqvist

Musikverksamhet Göteborg


Kamilla Bayrak

Musikverksamhet Uppsala


Mattias Edfast

Musikverksamhet Piteå


Petra Svanström

Musikverksamhet Umeå


Marcus Garbom

Musikverksamhet Luleå


Hanna Cinthio

Musikverksamhet Malmö


Projektledare/medarbetare


Johan Seige

Projektledare: Funk i 4D


Linnéa Grimstedt

Konstnärlig ledare: Funk i 4D


Lars-Göran Wadén

Kommunikation: Funk i 4D


Sonja Skibdahl

Projektledare: Låt med mig


Elin Larsson

Projektledare: Välja vinkel


Bernt Lundqvist

Projektassistent: Välja vinkel


Temur Malick

Projektledare: Du kan, jag kan


Edward Adolfsson

Projektledare: Arrangörer utan hinder


Mirre Sennehed

Projektledare: Arrangörer utan hinder


Simon Lundmark Kuhmunen

Projektledare: Young Sápmi


Karl Eriksson

Projektledare: Young Sápmi

kalleeriksson@gmail.com
076–761 05 43


Våra kontor


Kulturens Bildningsverksamhet
Kronan H1 rum 3008
972 42 Luleå

Kulturens Bildningsverksamhet
Acusticum 1
941 63 Piteå

Kulturens Bildningsverksamhet
Tranbärsvägen 6
901 07 Umeå

Kulturens Bildningsverksamhet
Hjalmar Brantingsgatan 1
753 27 Uppsala

Kulturens Bildningsverksamhet
Virebergsvägen 15
Box 1148
171 23 Solna

Kulturens Bildningsverksamhet
Assessorsgatan 14
118 57 Stockholm

Kulturens Bildningsverksamhet
Slottsgatan 25
722 11 Västerås

Kulturens Bildningsverksamhet
Creative House
Älvtomtagatan 12 – 14
703 42 Örebro

Kulturens Bildningsverksamhet
Brewhouse
Åvägen 24
412 51 Göteborg

Kulturens Bildningsverksamhet
Ystadsvägen 17
214 30 Malmö

Kulturens Bildningsverksamhet
Linnégatan 14
114 47 Stockholm